0 %

Eğitimimiz

Genel Olarak Eğitim Sistemimiz

Dönem başlarında, adaylara sorduğumuz bir soru vardır.
"YDS/YÖKDİL sınavlarında başarılı olmak için size ne gerekiyor?"
Ve sonra saymaya başlarız:

1. Kelime
2. Kelime
3. Kelime
4. Dilbilgisi
5. Doğru Çeviri

ve sonra deriz ki: "Ama bunların hiç biri bu sınavda işe yaramaz..."
(gülüşmeler-homurdanmalar-boş bakışlar)
"...eğer cümlenin ne dediğini ANLAMA becerimiz gelişmemişse."

Bu yüzden hem kendimize hem de kursiyerlerimize sık sık hatırlatma ihtiyacı hissederiz!
Bu sınavlar KELİME sınavları değildir!
Bu sınavlar GRAMER (dilbilgisi) sınavları da değildir!
Bu sınavlar ÇEVİRİ sınavları da değildir!
Bu sınavlar ALAN BİLGİSİ sınavları da değildir!
Bu sınavlar "TAKTİK" sınavları hiç değildir!
Bu sınavlar akademik düzeyde İngilizce okuyabilme, okuduğunu anlayıp, hızlı bir şekilde yorumlayabilme sınavlarıdır.

İşte, ydstime.com'u hazırlarken ve geliştirirken genel olarak eğitim sistemimize yön veren düşüncemiz bu olmuştur. Sizlerin, yani YDS/YÖKDİL adaylarının, girecekleri sınavda başarıya ulaşabilmeleri için gereken tüm eğitimi hazırlama gayretinde olduk.

Az önce de belirttiğimiz gibi kelime bilgimizin çok önemli olduğunu düşünüyoruz; bu nedenle kelime çalışmalarına yeterli zamanı ayırmaya çalıştık.

Dilbilgimizin de işimize yarayacak kadar gelişmesi için konu anlatımları, egzersiz ve özgün soru çözümleri yaptık. Sonrasında da her bir dilbigisi konusuyla ilgili ÖSYM dil sınavlarında çıkmış soruların da çözümlerini yaptık ki böylece sınavda gelecek dilbilgisi sorularına hazır olalım.

Kelime tamam, dilbilgisi tamam artık cümleleri çevirebilme zamanıdır deyip, oldukça özgün ve etkili bir çalışma ile çeviri becerimizi test edip, geliştirmeye yönelik "Çeviri Çalışmaları"nı hazırladık.

Ve "reading comprehension" yani okuduğunu anlama becerimizi geliştirmek için özgün ve çıkmış okuma metin analizleri soru çözümleri, güncel haber-makaleler üzerinden özgün çalışmalar ve birlikte yapacağımız okuma seansları ile sınav için en önemli becerimizi geliştirecek çalışmaları programımıza dahil ettik.

Ve tabii ki pratik yapmadan olmaz... Sınavda bulunan farklı soru türleri üzerine çalışmalar, deneme sınav çözümleri ile geçmiş dönemlerin sınav çözümleri ile sistemimizi eksiksiz bir hale getirmeye çalıştık.

Şimdi, merak edenler için ydstime.com'un içeriğinde ne var, sizleri hangi çalışmalar bekliyor, bunları tek tek anlatmak isteriz...


1. Kelime Çalışmaları

Kelime çalışmalarımız 5 bölümden oluşmaktadır.
Tüm çalışmalar "Vocabulary" kitabımızda yer almakta olup ve tamamının anlatımı sistem üzerinde mevcuttur. (71 saat 20 dakika)

1: Basic Vocabulary Studies:

Toplam 64 sayfada, 120 egzersiz üzerinden adayın temel kelime bilgisini geliştirmeyi amaçladığımız çalışmamızdır. Daha önce YDS/YÖKDİL hazırlığı yapmamış, orta seviye İngilizce bilgisi olan adaylar için başlangıç kelime çalışmamızdır. Sınav hazırlık sürecinde yapacağımız tüm çalışmalar – ister kelime ister çeviri ister okuma ister soru çözümü olsun – bu bölümde yer alan kelimelerin eksiksiz olmasına bağlıdır. Yani, diğer bir deyişle bu 120 egzersiz tamamlanmadan diğer işleri yapmamız pek mümkün olmamaktadır. Dolayısıyla her adayın bu bölümü tamamlaması oldukça önem taşımaktadır.
Tüm egzersizlerin ayrıntılı çözüm videoları (~18 saat) mevcut olup, bu çözümler sırasında yapılan bol tekrarlar sayesinde etkin bir kelime çalışması-pekiştirmesi sağlanmış olmaktadır. Anlatımlar sırasında tutulan kelime listeleri, 2 ayrı dergi şeklinde adaylara gönderilmektedir.
Serinin ilk 5 video dersini izlemek için tıklayınız!


2: Basic Vocabulary Tests:

Toplam 10 test/300 özgün soru üzerinden temel düzeyde 2.000'e yakın kelimeyi test soruları ile pekiştirmeyi/öğretmeyi amaçlayan çalışmamızdır. Her testin ayrıntılı çözüm videoları (~13,5 saat) mevcut olup, anlatımlar sırasında tutulan kelime listeleri, kelime tekrarlarını daha sağlıklı yapmayı mümkün kılmakta, böylece kelimelerin kalıcığı sağlanmış olmaktadır.
Serinin ilk testinin video derslerini izlemek için tıklayınız!


3: Advanced Vocabulary Studies:

Toplam 18 dokuman üzerinden, her bir kelime grubundan (Noun - Adj. - Adv. - Verb - Phrasal Verb - Preposition) YDS/YÖKDİL hazırlık süresinde olmazsa olmaz diyebileceğimiz, bu tarz sınavlar için "kutsal" sayılan kelimeleri öğretmeyi, kulağınıza ve beyninize "kazımayı" amaçladığımız çalışmamızdır. Tüm serinin ayrıntılı çözüm videoları (~13 saat) mevcut olup, diğer çalışmalarda olduğu gibi, tekrarlarınızı daha rahat yapabilesiniz diye anlatımlar sırasında tutulan kelimeler dergi şeklinde tarafınıza gönderilmektedir.
Serinin ilk çalışmasının video derslerini izlemek için tıklayınız!


4: Advanced Vocabulary Tests:

Toplam 16 test/480 özgün soru üzerinden ileri düzeyde 3.000'e yakın kelimeyi test soruları ile pekiştirmeyi/öğretmeyi amaçlayan çalışmamızdır. Bu seride bir yandan eş anlamlı-zıt anlamlı bilgimizi artırıp, diğer yandan kelime sorularına bir bakış açısı kazandırmayı amaçlamaktayız. Her testin ayrıntılı çözüm videoları (~16 saat) mevcut olup, bu serinin de kelime listesi dergisi tarafınıza gönderilmektedir.
Serinin ilk testinin video derslerini izlemek için tıklayınız!


5: Academic Vocabulary Tests (Çıkmış Sorular):

ÖSYM tarafından yapılan tüm dil sınavlarında (ÜDS-KPDS-LYS5-YDS) bugüne kadar gelmiş olan tüm kelime sorularının çözülüp, analiz edildiği, bu sayede sınavlarda karşılaşılacak olan kelime sorularına tam olarak hazırlanmayı mümkün kılan çalışmamızdır. 5 ayrı başlık altında (Verbs - Adjectives - Adverbs - Nouns - Phrasal Verbs) toplam 300 sorunun çözüm videosu (~11 saat) sistem üzerinden erişilebilir durumdadır.. Bu serinin de kelime listesi dergisi adaylara gönderilmektedir.
Serinin örnek video derslerini izlemek için tıklayınız!


2. Dilbilgisi (Gramer) Çalışmaları

Dilbilgisi çalışmalarımız 4 aşamadan oluşmaktadır.
1: Konu anlatımı:

YDS/YÖKDİL'de gerek doğrudan dilbigisi sorularında gerekse cümleleri doğru anlayabilmek için gerekli olan 8 gramer konusunu (Tense / Modal / Active-Passive / If Clauses / Relative Clauses / Adverbial Clauses / Noun Clauses / Gerund-Infinitive-Reductions) adayları çok fazla ayrıntıya boğmadan ortalama 2 saatlik derslerle anlatıyoruz.


2: Hızlı konu tekrarı:

Her konu anlatımı bitiminde yaklaşık 10-20 dakikalık videolarla ilgili konuyu hızlıca tekrar ediyoruz. Bu "Hızlı tekrar" videoları sayesinde adaylar konuyu unuttuklarında ya da sınav öncesinde hızlı bir konu tekrarı yapmak istediklerinde bu dersler sayesinde tüm konuyu dinlemek yerine, çok kısa sürede önemli noktaları yeniden hatırlayabilmektedirler.


3: Özgün egzersiz-soru çözümleri (Test Yourself):

Konu anlatımının ardından konu ile ilgili yüzlerce özgün egzersiz ve soru çözümleri ile konuyu pekiştirmeyi amaçlamaktayız.


4: Çıkmış soru çözümleri:

Her konuda son olarak, son dönemden başlayarak geçmişe doğru ÖSYM tarafından yapılan dil sınavlarında o dilbilgisi konusu ile ilgili çıkmış olan soruları çözüyoruz. Bu sayede adaylar sınavlarda konu ile ilgili ne tür sorular gelebileceğini görüyor ve sınavda ne ile karşılacaklarını çok iyi bilir hale geliyor.


3. Preposition Çalışmaları

Preposition (Edat) bilgisi, genel İngilizce bilgimizle, çok okumak-dinlemek-izlemekle doğru orantılıdır. Dile çokça maruz kalmaya, kulak dolgunluğunun oluşmuş olmasına bağlıdır.

Ancak bunun yanında özel çalışmalarla da adayların preposition bilgisini artırmayı amaçlamaktayız.

Bu doğrultuda hazırlamış olduğumuz 6 ayrı testte bulunan 600 özgün soru üzerinden adayların sınavlarda 2-4 adet gelen preposition sorularını da yakalayabilmelerini amaçlamaktayız.

Özgün soruların yanında bugüne kadar ÖSYM tarafından yapılan dil sınavlarında (ÜDS-KPDS-KPSS İngilizce) çıkmış tüm preposition soruları da sizlere gönderilecek olan "Vocabulary" kitabımızda yer almaktadır.

Özgün 6 testin (600 soru - 17 saat 33 dakika) ve çıkmış tüm preposition sorularının (211 soru - 7 saat 38 dakika) çözüm videoları ile hızlı tekrar video ve mp3 dosyaları sistem üzerinden erişilebilir durumdadır.

Serinin örnek video derslerini izlemek için tıklayınız!

4. Çeviri Çalışmaları


Bugüne kadar birlikte çalıştığımız adaylarda gördüğümüz en temel sorun sahip oldukları kelime ve dilbilgisini cümleye yansıtıp, cümleyi hızlı ve doğru çevirememek olmuştur. Bu sorunu çözebilmek için yaptığımız tüm anlatımlarda cümleleri eksiksiz bir şekilde çevirmekte, hangi ögeyi nereye nasıl bağladığımıza dikkat çekmekteyiz.

Buna ek olarak adaylara göndereceğimiz, toplam 3.400 cümle çevirisinden oluşan "Translation" kitabımız ile adaylar bireysel olarak da çeviri becerilerini geliştirmeye yönelik çalışma yapabileceklerdir. Bugüne kadar birlikte çalıştığımız ve bu çalışmayı düzenli bir şekilde yapan arkadaşlardan edindiğimiz tecrübeye dayanarak rahatlıkla diyebiliyoruz ki: "Sadece bu kitabı hakkıyla çalışmak bile YDS/YÖKDİL'de 65'i geçmeye yetecektir!"

Bu denli önemsediğimiz bu çalışmayı, her adayın haftalık programına ısrarla dahil etmekte ve süreç içerisinde de önemini sık sık hatırlatmaktayız.

"Translation" kitabımızın ayrıntılarına kaynaklarımız sayfasından ulaşabilirsiniz.

5. Okuma Çalışmaları


YDS/YÖKDİL tarzı sınavlarda başarılı olmak için en önemsenmesi gereken dolayısıyla bizimde ilk haftadan son haftaya kadar üzerinden durmaya çalıştığımız bölümdür.
Sınavlarda başarıya ulaşabilmek için çok geniş bir yelpazede, çok çeşitli konularda düzenli okuma yapmak olmazsa olmazdır.

Bu nedenle adaylar yapacakları güncel haber ve makale okuma-inceleme, özgün ve çıkmış metin soru çözümleri ile sınav tarihine kadar yüzlerce metin okuması gerçekleştirmiş olmaktadır.

Adaylara gönderdiğimiz 282 sayfalık "Reading" kitabımızda:
- 108 adet temel ve ileri düzeyde Güncel Haber (Breaking News) çalışması
- Intermediate (10), Upper-Intermediate (10) ve Advanced (15) olmak üzere 35 adet ileri düzey kelime ve okuma çalışması olan Empower Your Reading çalışması
- 400 Essential Words for YDS çalışması
- 50 adet temel ve 100 adet ileri düzey olmak üzere toplam 150 özgün paragraf (450 soruluk okuduğunu anlama testi)
- ÜDS ve KPDS'de çıkmış toplam 50 çıkmış paragraf (200 soru)
yer almaktadır.

Tüm bu çalışmalar sayesinde adaylar sınavların en önemli bölümü olan "Reading" bölümüne iyi bir şekilde hazırlanmış olmakta ve sınav için en önemli beceri olan "hızlı okuma ve okuduğunu anlama" becerisini olabildiğince geliştirebilmektedirler.

Örnek video dersleri izlemek için tıklayınız!


6. Soru Tipleri Çalışmaları

Sınavda bulunan her bir soru tipine dair yapacağımız çalışmaları içerir. Her soru tipine dair yüzlerce özgün ve çıkmış soru üzerinde çalışmalar yapıp, ilgili soru tipine dair bir bakış açısı kazandırmayı amaçladığımız çalışmalardır.


Özgün ve çıkmış sorulardan derlediğimiz ve 1.300’ü özgün, 1.100’ü çıkmış olmak üzere toplam 2.400 sorunun yer aldığı "Question Types" kitabımızda, her soru tipinden öncelikle Basic başlığı altında nispeten kolay sorular çözecek, soru tipinin mantığını, sorulara nasıl yaklaşmamız gerektiğini anlamaya çalışacağız.
Sonrasında Advanced başlığı altında nispeten daha zor, sınavda gelecek sorulara daha yakın sorular çözecek ve soru tipine dair bakış açımızı sağlamlaştırmış olacağız.
Sonrasında hep olduğu gibi, “artık gerçekle yüzleşme vaktidir” deyip, geçmiş yıllarda ÖSYM tarafından yapılmış olan dil sınavlarında (ÜDS-KPDS-LYS-5) gelmiş olan Çıkmış soruları çözüp, sınavda gelecek olan soruları hızlı ve doğru bir şekilde çözebilmemiz için gereken bilgi birikimine ve deneyime ulaşmış olacağız.
Bu bölümde mevcut video ders şu an için 62 saat 58 dakikadır. Eksik olan anlatımlar en kısa sürede tamamlanacaktır.


7. Deneme Sınav Çalışmaları

Her sınavda olduğu gibi YDS ve YÖKDİL'de de hedefimize ulaşabilmek için çok sayıda deneme sınavı çözmek ve sonrasında da yapacağımız çözümler, analizler ve tekrarlar sayesinde eksiklerimizi görmemiz ve bu doğrultuda çalışmalarımızı yönlendirmemiz oldukça önem taşımaktadır.

İşte bu nedenle, YDS/YÖKDİL'e ydstime.com'la hazırlanmayı tercih eden adaylar hazırlık dönemi boyunca:
- 11 YDS Practice Exam (80 soruluk / toplam 880 soru)
- 6x3 = 18 YÖKDİL Deneme Sınavı (Fen Bil. - Sağlık Bil. - Sosyal Bil. alana özgü 6'şer deneme(80 soruluk / toplam 1.440 soru)
- 2013-2018 arası yapılmış olan tüm YDS sınavları (12 sınav / 960 soru)
- 8 TıpDİL Deneme Sınavı (40 soruluk 4 / 80 soruluk 3 deneme / toplam 360 soru) ile toplam 3.775 soruluk bir deneme sınav çalışması yapmaktadır.

Diğer çalışmalarda da olduğu gibi bu bölümde de hangi hafta hangisinin çözülmesi gerektiği program şeklinde adaya sürecin en başında sunulmaktadır.

ydstime.com olarak diğer yüzyüze ve online YDS/YÖKDİL kurslarından en önemli artılarımızdan birisi de tüm bu deneme sınavlarının ayrıntılı çözüm videolarının mevcut olmasıdır. Her biri ortalama 4 saat (toplam ~150 saat) süren bu deneme çözüm dersleri sayesinde adaylar denemeleri ve sınavları çözdükten hemen sonra ister tüm soruların çözümlerini, isterlerse de sadece yanlış yaptıkları soruların çözüm videolarını izleyebilmektedir. Böylece hangi soruda neye dikkat etmeleri gerektiğini, hangi bilgilerinin eksik ya da yanlış olduğunu görebilmekte, sonrasında bu eksikleri giderip bir sonraki sınavda netini daha da yukarıya çekebilmektedirler.

Örnek bir deneme ve deneme çözüm dersi için tıklayınız!Dokümanlar

ydstime.com olarak diğer uzaktan eğitim alternatiflerine göre en önemli avantajlarımızdan birisinin adaylara sunduğumuz doküman desteği olduğunu düşünüyoruz.

Kayıtlı kursiyerlerimizin dönem süresince ihtiyaç duyacağı (ve birçoğu için ihtiyaç duyacağından çok daha fazlası) tüm gerekli kitaplar, kelime listeleri, ve deneme sınavları kayıt olduktan sonra adreslerine ücretsiz olarak gönderilmektedir.

Kaynaklarımızla ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız...

Gönderilecek olan basılı kaynaklar:

6 kitap,
8 Kelime Listesi Dergisi,
6 YÖKDİL deneme kitapçığı...
Yaklaşık 2.000 sayfalık doküman...
Kısacası sınavlarda hedefinize ulaşabilmek için ne gerekiyorsa, sizlere ydstime.com tarafından sağlanmaktadır.

Haftalık Programlar

ydstime.com, tüm kursiyerlerine* kurs başlangıcında yapılacak birebir görüşme sonrasında mevcut seviyeleri ve hedefleri doğrultusunda haftalık programlar sunmaktadır.

Program hazırlık sürecinde Yunus Hoca tarafından:
1. Öncelikle adayın mevcut durumu tespit edilir. Bunun için, adayın daha önce girmiş olduğu sınavlar ve almış olduğu eğitimler değerlendirilir. Gerek görülmesi durumunda adayın bir "Seviye Tespit Sınavı" çözmesi istenir.
2. Adayın hedefi ve kurstan beklentileri öğrenilir, bu konuda karşılıklı anlaşmaya varılır, ve gerçekçi bir hedef belirlenir.
3. Kurs başlangıç tarihinden girilecek sınav gününe kadar toplam hafta sayısı hesaplanır ve yapılması gereken çalışmalar Yunus Hoca tarafından belirlenip, haftalık programlar şeklinde adaya ulaştırılır.
4. Süreç içerisinde ilerleyişe ve ihtiyaca göre programda gerekli değişiklikler yapılabilir.


Örnek bir program için tıklayınız!
Örnek boş şablon için tıklayınız!

* Adaya özgü program sadece kaynaklı paket alımlarında hazırlanabilmektedir. Kaynak olmayan paketlerde ise adayın talep etmesi durumunda hangi bölümlerden faydalanılmasının iyi olacağı konusunda bilgilendirme yapılmaktadır.Sonuç?


Eğer şu ana kadar okuduklarınız aklınıza yattı, "Nedir" ve "Kimdir" sayfalarımızı inceledi, demo sayfamızı ziyaret edip, içeriğe göz attı ve ydstime.com'un sizin için uygun bir eğitim sistemi olduğuna karar verdiyseniz, şimdi satın alma zamanı!

Hemen "Üyelik Paketleri" sayfamızı ziyaret edebilir ve size uygun olan eğitim paketine karar verip, vakit kaybetmeden çalışmaya başlayabilirsiniz.