Kaynaklarımız

Üzülerek belirtmek istiyoruz ki kaynaklarımızın tek olarak satışı bulunmamaktadır.
Kaynaklarımızı sadece "Sınav Hazırlık Paketleri" ya da "İçerik Bazlı Paketler"i satın alan üyelerimize göndermekteyiz.

VOCABULARY

YDS, YÖKDİL ve YDT için ihtiyaç duyacağınız tüm kelimeler bu kitapta!

Basım Yılı: 2021 Sayfa Sayısı: 296

YDS, YÖKDİL ve YDT tarzı sınavlarda başarılı olabilmek için okuduğunuzu hızlı ve doğru bir şekilde anlayabilmeniz, bunun için de çok iyi bir kelime bilgisine sahip olmanız gerekmektedir. Kelimeleri öğrenirken de eş-zıt anlamlılarıyla birlikte ve hangi durumlarda kullanıldığının da çok iyi öğrenilmesi gerekmektedir. Ve tabii ki tüm bunlar uzun bir sürece yayılmış, sistematik bir çalışmayı, azmetmeyi ve sabretmeyi gerektirmektedir.
ydstime.com olarak, bu kitapta sizler için hazırladığımız özgün soru ve egzersizler ile sizlerin YDS, YÖKDİL ve YDT’de hedeflediğiniz puanlara ulaşmanıza yardımcı olmayı amaçlamaktayız.
Kitap içeriğiyle ilgili tanıtım videomuza ve örnek ders videolarımıza Youtube kanalımızdan ulaşabilirsiniz.

Kitap Tanıtım Videosu Örnek Sayfalar

vocabulary-cover-image
GRAMMAR

Gramere dair bilmeniz gerekenler bu kitapta!

Basım Yılı: 2022 Sayfa Sayısı: 360

YDS, YÖKDİL ve YDT sınavlarında doğrudan İngilizce dil bigimizi test eden sorular gelmektedir.
YDS’de 80 sorunun 14-15’i, YÖKDİL sınavında 80 sorunun yaklaşık 20'si, YDT'de ise 80 sorunun 11-12'si doğrudan dil bilgimizi test eden sorular olmaktadır. Bu sorulara ek olarak, özellikle cümle tamamlama ve çeviri sorularında soruları hızlı ve doğru bir şekilde çözebilmek, diğer soru tiplerinde geçen cümleleri de hızlı okuyup, doğru bir şekilde anlayabilmek için dil bigisi konularını iyi bilmek önem arz etmektedir. 
Bu kitabımızda, yukarıda bahsettiğimiz gibi hem sorularda işimize yarayacak hem de cümleleri daha hızlı ve doğru çevirmemize yardımcı olacak olan 9 dil bilgisi konusunu ve bu konulardan oluşan genel tekrar testlerini bulacaksınız.

Kitap içeriğiyle ilgili tanıtım videomuza ve örnek ders videolarımıza Youtube kanalımızdan ulaşabilirsiniz.

Kitap Tanıtım Videosu Örnek Sayfalar

grammar-cover-image
PREPOSITIONS & ACADEMIC VOCABULARY

in, on, at, with... Edatlara dair her şey bu kitapta!

Basım Yılı: 2023 Sayfa Sayısı: 200

YDS, YÖKDİL ve YDT sınavlarında okuduğumuz cümleleri hızlı ve doğru çevirip anlayabilmede kelime bilgimizin yanında preposition (edat) bilgimiz de oldukça önem arz etmektedir. Sınavlarda doğrudan preposition bilgimizi test eden 4-5 soru gelmesinin yanında hemen hemen her cümlede bu sözcükler karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenle bu sınavlara hazırlık yapan tüm adayların preposition konusunda da kendilerini geliştirmeleri ve süreç içerisinde yeterince pratik yapmaları gerekmektedir. Bu kitabımızda bu doğrultuda hazırladığımız preposition konu anlatımını, egzersizleri ve testleri bulacaksınız.

"Academic Vocabulary Tests" bölümü ise ÖSYM tarafından geçmiş yıllarda yapılan dil sınavlarında (YDS, e-YDS, YÖKDİL, YDT, ÜDS, KPDS) gelmiş olan kelime sorularını kelime grubuna göre (Verb / Adjective / Adverb / Noun / Phrasal Verb) sunduğumuz testlerden oluşmaktadır. Bu testlerin, gireceğiniz sınav öncesinde özellikle yakın yıllarda ne tarz kelime soruları sorulmuş, ÖSYM soru köklerinde ve seçeneklerde adaylara neler sunmuş bunları görebilmek adına oldukça faydalı olacağını düşünüyoruz. Bu bölümde toplam 689 kelime sorusu yer almaktadır.

Kitap Tanıtım Videosu Örnek Sayfalar

preposition-cover-image
READING

Yeterli okuma pratiği kazanabilmeniz için hazırlanmış zengin bir kaynak

Basım Yılı: 2022 Sayfa Sayısı: 352

YDS, YÖKDİL ve YDT sınavlarında başarılı olabilmenin yolu hızlı ve doğru okuma yapabilmekten geçmektedir.

İlk sorudan son soruya kadar tüm sorularda cümleleri doğru anlayabilmek, bunu da mümkün olan en kısa sürede yapabilmek için düzenli bir okuma programı takip etmek gerekmektedir.

YDS, YÖKDİL ve YDT’de gelecek olan metinlere aşina olabilmek için farklı kaynaklardan, çeşitli konularda okuma yapmak zorunludur. İşte bu düşüncelerle sizler için hazırladığımız bu kitap içerisinde çeşitli kaynaklardan derlediğimiz okuma çalışmalarını bulacaksınız. Kitabı eksiksiz bir şekilde tamamladığınızda toplam 356 paragraf okumuş, 1.244 soru çözmüş olacak, böylece gireceğiniz sınav için oldukça iyi bir hazırlık yapmış olacaksınız.


reading-cover-image
QUESTION TYPES

"Hedefim yüksek, çok soru çözmek istiyorum." diyenler için eşsiz bir kaynak

Basım Yılı: 2022 Sayfa Sayısı: 400

Gireceğiniz sınava eksiksiz bir şekilde hazırlanabilmeniz, sınavda gelecek olan soru tiplerinden yeterince soru çözebilmeniz için soru bankası niteliğinde olan bu kitabı hazırladık.

Özgün ve çıkmış sorulardan derlediğimiz toplam 2.100 sorunun yer aldığı bu kitapta, her soru tipinden öncelikle “Basic” testte yer alan nispeten kolay soruları çözecek, soru tipinin mantığını, o soru tipinde gelecek sorulara nasıl yaklaşmamız gerektiğini anlamaya çalışacağız.

Sonrasında çözeceğimiz “Advanced” testlerde yer alan özgün ve çıkmış soruları çözüp, sınavda gelecek olan soruları hızlı ve doğru bir şekilde çözebilmemiz için gereken bilgi birikimini ve deneyimi edinmiş olacağız.

Diğer tüm kaynaklarımızda olduğu gibi bu kaynağımızda bulunan tüm soruların çözüm videolarına sistem üzerinden erişebiliyor olacaksınız.


qtypes-cover-image
PRACTICE for YDS, e-YDS

YDS/e-YDS'ye girecek adaylar için güncel deneme kitabımız

Basım Yılı: 2023 Sayfa Sayısı: 216

Tüm sınavlarda olduğu gibi, YDS/e-YDS için de bol pratik yapmak, çok sayıda deneme çözmek ve sonrasında dikkatli bir şekilde bu denemeleri analiz etmek oldukça önem arz etmektedir.

Çözeceğiniz bu denemeler ve sonrasında yapacağınız analizler sayesinde mevcut durumunuzu görebilecek ve eksiklerinizi belirleyip çalışmalarınızı o doğrultuda yönlendirebileceksiniz. Ayrıca zaman ve stres yönetimi gibi sınavlarda bilgi birikiminiz dışında başarınıza etki eden diğer becerileri de bu çalışmalar sayesinde geliştirebileceksiniz.

İşte bu düşüncelerle sizler için tamamı özgün, güncel sorulardan oluşan 40 soruluk 10 mini deneme sınavı ile 80 soruluk 5 tam YDS denemesinin yer aldığı bu kitabı hazırladık. Yaklaşık bir yıllık titiz bir çalışma sonucunda ortaya çıkan bu kitapta yer alan 800 sorunun tamamı, son dönemlerde YDS/e-YDS’lerde gelen sorulara yakın ayardadır. Dolayısıyla çözeceğiniz bu denemeler gireceğiniz sınava sizi en iyi şekilde hazırlayacaktır.

Kitap Tanıtım Videosu Örnek Sayfalar

ydspractice-cover-image
PRACTICE for YÖKDİL Sosyal/Fen/Sağlık

YÖKDİL sınavına girecek adaylar için güncel deneme kitaplarımız

Basım Yılı: 2022 Sayfa Sayısı: 208

Tüm sınavlarda olduğu gibi YÖKDİL sınavı için de bol pratik yapmak, çok sayıda özgün ve çıkmış sınav çözmek ve sonrasında dikkatli bir şekilde bu sınavları analiz etmek oldukça önem arz etmektedir.

Çözeceğiniz bu sınavlar ve sonrasında yapacağınız analizler sayesinde mevcut durumunuzu görebilecek ve eksiklerinizi belirleyip çalışmalarınızı o doğrultuda yönlendirebileceksiniz. Ayrıca zaman ve stres yönetimi gibi sınavlarda bilgi birikiminiz dışında başarınıza etki eden diğer becerileri de bu çalışmalar sayesinde geliştirebileceksiniz.

İşte bu düşüncelerle sizler için Sosyal, Fen ve Sağlık bilimleri alanlarına özgü olacak şekilde 6'sı özgün, 6'sı çıkmış toplam 12 sınavdan oluşan bu deneme kitaplarını hazırladık.

YÖKDİL deneme kitabı, satın alımı sırasında belirtmiş olduğunuz alanınıza göre gönderilmektedir.


yokdilpractice-cover-image
KELİME LİSTELERİ

Tekrarlar için gönderdiğimiz kelime listeleri dergilerimiz

Anlatımlar sırasında oluşturduğumuz kelime listeleri, tekrarlarınızı daha kolay ve sağlıklı yapabilin diye ayrı dergiler şeklinde basılı olarak tarafınıza gönderilmektedir.

Adaylara basılı olarak gönderilen kelime listelerimiz:
- Basic Voc. Studies & Advanced Voc. Studies Step 01
- Advanced Voc. Studies Step 01 & Step 02
- Advanced Voc. Studies Step 01 & Step 02
- Preposition / Advanced Voc. Tests / Academic Voc. Tests
- Reading Book for YDS, e-YDS / Notes Booklet
- Sosyal Bil. Breaking News & Reading Comp. Tests
- Fen Bil. Breaking News & Reading Comp. Tests
- Sağlık Bil. Breaking News & Reading Comp. Tests
- YDS Practice Exams Voc. Lists
- YÖKDİL Sosyal Bil. Özgün & Çıkmış Sınavlar Kelime Listesi
- YÖKDİL Fen Bil. Özgün & Çıkmış Sınavlar Kelime Listesi
- YÖKDİL Sağlık Bil. Özgün & Çıkmış Sınavlar Kelime Listesi
- Question Types Voc. List
- Grammar Notes

Adaylara gönderilecek kitap ve kelime listeleri dergileri aldıkları pakete göre değişiklik göstermektedir. Gönderilecek olan kitap ve kelime listeleri dergileri paket sayfalarında ayrıntılı bir şekilde belirtilmektedir.


voclists-cover-image