Sıkça Sorulan Sorular

shape

ydstime.com'a dair sıkça sorulan sorulara buradan ulaşabilirsiniz.
Burada yer almayan bir sorunuz mu var?
Hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

ydstime.com, yayın hayatına 16 Haziran 2014 tarihinde başlamış ve o günden bu yana kesintisiz olarak YDS, YÖKDİL, YDT adaylarına uzaktan eğitim hizmeti sunmaya devam etmektedir. Dolayısıyla geçtiğimiz Haziran ayında 8. yaş gününü kutladık. Tüm bu süreç içerisinde adaylardan gelen geri dönütler ve ortaya çıkan ihtiyaçlar doğrultusunda sürekli olarak gelişimini sürdürmüş ve her dönemle birlikte kendini yenilemeye ve geliştirmeye devam etmektedir.
Evet, çok haklısınız! Özellikle geçtiğimiz iki-üç yıl içerisinde Online YDS/YÖKDİL eğitimi/hizmeti sunan o kadar çok hoca ve site ortaya çıktı ki adaylar için karar vermek oldukça zor olabiliyor.
Google ya da Youtube üzerinde "YDS/YÖKDİL" ya da "Online YDS / Online YÖKDİL" ile ilgili yapacağınız her hangi bir arama, durumun ne denli uç bir noktaya geldiğini rahatlıkla gözler önüne serecektir.

Bu noktada uzaktan eğitim almayı düşünen bir adayın bize göre sorması gereken, göz önünde bulundurması gereken noktalar şunlar olmalıdır:

1. Herşeyden önce aday uzaktan eğitim almaya uygun mu? Yani böylesi bir eğitim ona hitap edecek mi? Yoksa maalesef -çoğu durumda olduğu gibi- büyük bir heyecan (ve biraz da gazla) üye olunacak ancak 3-5 ders-gün sonrasında bir daha dönüp yüzüne bile bakılmayacak mı?

2. Eğitmen ya da eğitmenlerin yetkinliği, konuya hakimiyeti ve YDS/YÖKDİL (ÜDS-KPDS) tarzı sınavlardaki tecrübesi ve başarısı var mıdır, nedir, yeterli midir?

3. Eğitmen ya da eğitmenlerin eğitim tarzı adaya uygun mu? Her bireyin öğrenme şekli ve tarzı farklıdır, her öğretmenin öğretme şekli ve tarzının farklı olduğu gibi. Bu nedenle, aday ile eğitmenin tarzlarının birbirine yakın olması da göz önünde bulundurulması gereken noktalardan biridir.

4. Eğitmen ya da eğitmenlerin uzaktan eğitim sunarken kullandıkları yöntemler, teknolojiler ve sistemler nedir ve eğitmenin bunları kullanmadaki yetkinliği nedir?

5. Eğitim süresince kullanılacak olan kaynaklar nelerdir, içerikleri sınav için yeterli midir ve güncel kaynaklar mıdır? Tüm kaynaklar basılı olarak adaya gönderilmekte midir yoksa pdf şeklinde dosyalar adaylar tarafından mı basılmaktadır?

6. Daha önce bu site/eğitmenden eğitim almış kişilerin bire bir tecrübeleri ve yorumları nelerdir?

Şimdi gelelim bu sorulara "ydstime.com"ca cevaplara:

1. sorunun cevabı için "Nedir" sayfamıza göz atıp, "ydstime.com kimler için?" ve "ydstime.com kimler için değil?" bölümlerin göz atmanızda fayda var.

2. sorunun cevabı için ise "Kimdir" sayfamıza göz atabilirsiniz.

3. ve 4. soruların cevapları için ise "Youtube Kanalımızı" ziyaret edebilir, örnek ders videolarımızı izleyebilirsiniz. Bu videolar sayesinde Yunus Hoca'nın tarzının size hitap edip etmediğine karar verebilirsiniz.

5. sorunun cevabı için ise "Eğitimimiz" sayfamıza ve "Kaynaklarımız" sayfamıza göz atabilirsiniz.

6. sorunun cevabı için ise "Kullanıcı Görüşleri" sayfamıza göz atabilir, bizzat ydstime.com kullanıcıları tarafından yazılmış yorumları-görüşleri okuyarak sistemin ve Yunus Hoca'nın adaylara kattıkları konusunda fikir edinebilirsiniz.
Evet yeter! | Hmm, yetebilir! | Hayır yetmez!

Bu soruya cevap verebilmek için mevcut seviyenizi ve hedefinizi bilmemiz gerekir. Eğer belli bir seviyeniz varsa (örn. YDS ya da YÖKDİL'de 30 dolaylarında bir puan ya da A-2/B-1 düzeyini tamamlamış olmak) ve bireysel çalışmayı başarabiliyor, sistemli bir şekilde ders çalışabiliyorsanız neden olmasın.

"Nedir" sayfamıza göz atıp, "ydstime.com kimler için?" ve "ydstime.com kimler için değil?" bölümlerine göz atmanızda fayda olabilir.

Durumunuzu görüşmek ve sürece birlikte karar vermek için İletişim Formu aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz.
Hayır. ydstime.com, üyelerinin kayıtlı video dersleri, kendilerine sunulan haftalık programlar doğrultusunda izlediği, dolayısıyla kendi ilerleyişlerine büyük oranda kendilerinin karar verdiği bir uzaktan eğitim sitesidir.

Canlı ders olmamasının dezavantajları:
1. Belli gün ve saatte canlı ders olmaması, adayı belli bir saatte bilgisayar karşısında olmaya zorlamıyor; bu nedenle adaylar programa uymakta zorluk yaşayabilmektir.
2. Canlı ders olmadığı için, adayların anlık soru sorabilme şansı olmuyor.
İlk sorunu-dezavantajı yaşamamak için, üyelik satın almadan önce "Nedir" sayfamıza göz atıp, "ydstime.com kimler için?" ve "ydstime.com kimler için değil?" bölümlerin göz atmanızda fayda olabilir. Eğer orada da belirttiğimiz gibi, bireysel çalışma disiplini sağlamakta zorlanan biri iseniz, ydstime.com sizin için uygun olmayabilir.

İkinci dezavantajı ortadan kaldırmak adına da:
1. Anlatımlar sırasında mümkün olabildiğince açıklayıcı olmaya çalışıyoruz. Bu nedenle çok fazla soru sormaya gerek kalmıyor.
2. Site üzerinde bulunan iletişim formu aracılığıyla tarafımıza sorunuzu ilettiğinizde, en geç 48 saat içinde (genelde dakikalar içinde) sorunuza ayrıntılı cevap verilmektedir.

Kursumuz her ne kadar kayıtlı video derslerden oluşan bir kurs olsa da "Sınav Hazırlık Paket"lerimizi edininen adaylar için sınavlar öncesinde (genellikle son 8/10 hafta süresince) ek canlı dersler yapılmaktadır. Bu canlı dersler sayesinde adaylar Yunus Hoca'ya sorularını sorabilme, gidişatlarını değerlendirebilme ve rehberlik hizmeti alabilme şansı elde edebilmekte, yapılacak olan ek anlatımlardan, soru çözümlerinden ve ek çalışmalardan faydalanabilmektedirler.
ydstime.com olarak diğer uzaktan eğitim alternatiflerine göre en önemli avantajlarımızdan birisi adaylara sağladığımız kitap-doküman-kaynak desteğidir. Dönem süresince ihtiyaç duyacağınız gramer, kelime, okuma ve soru çözüm kaynakları tarafınıza kargo ile gönderilecek olup, bunlar dışında herhangi bir kitap vb. almanıza gerek olmayacaktır.

Size ulaştırılacak olan kaynaklar için "Kaynaklarımız" sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
Paketlerimizi aldığınız zaman her hangi bir grup veya sınıfa dahil olmuyorsunuz. Kayıtlı video dersleri kendi seviyenize uygun bir noktadan başlayarak yine kendi çalışma temponuza uygun bir hızda takip edebiliyorsunuz. Yunus hocamızın size özel hazırlayacağı ders çalışma programı bu konuda yardımcı olmaktadır.
Maalesef, şu an için kaynaklarımızın tek başına satışını yapmıyoruz. Kaynaklarımızı hazırlarken daha çok video derslerle birlikte çalışılacağını düşündüğümüz için -en azından şimdilik- bireysel çalışmaya çok uygun olduklarını düşünmüyor, bu nedenle tek başlarına onları sizlerle buluşturamıyoruz.
Bu sorunun cevabı satın alacağınız paketin ayrıntı sayfasında yer alıyor olacak. Sınav hazırlık paketlerimiz, hazırlık yapılan sınavın yapılacağı güne kadar erişilebilir oluyor. İçerik bazlı paketlerimiz ise içerdiği video süreleriyle doğru orantılı olacak şekilde 90-120-180 gün erişim sürelerine sahip oluyor.
Sistemimden en iyi verimi alabilmek için yeni nesil güncel bir tarayıcınız olması gerekmektedir.
Tavsiye ettiğimiz tarayıcılar: Google Chrome / Firefox / Opera

Ayrıca kota sorunu, videoların takılması gibi problemler yaşamamak için sınırsız ve stabil bir internet bağlantısına ihtiyaç duyacaksınız.

Genel kullanıma açık bazı internet ağlarında (üniversite, kütüphane, yurt, apart, özel şirket vb.) sınırlama olabileceğinden videolar açılmayabilir ya da takılma sorunu olabilir. Bu nedenle böylesi bir bağlantı ile sisteme erişeceksiniz, üyelik satın alma öncesinde konu ile ilgili tarafımızla görüşmeniz yararınıza olacaktır.
Evet! ydstime.com tasarımı yeni nesil tüm cihazlara uyum sağlayacak şekilde yapılmıştır. Mobil bir cihaz ile sisteme giriş yaptığınızda otomatik olarak mobil arayüze yönlendirilirsiniz ve tüm içeriğe (video içerik de dahil) sorunsuz bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Maalesef tüm cihazlarda sistemi test etme şansımız olmadığından, karşılabileceğiniz olası sorunlarda bizimle iletişime geçmeniz durumunda gerekli iyileştirme en kısa sürede yapılacaktır.
Maalesef, bu mümkün değildir. Satın alınan paketin kullanım hakkı sadece bir kişiye özeldir. Hesabın ortak kullanımı "Üyelik Sözleşmesi"ne aykırı bir durum olup maalesef üyeliğin sonlandırılması ile sonuçlanacaktır.
Hayır, üyelik iptali mümkün değildir. Nedeni ise:
Tüm kullanıcılar için ydstime.com'un çok sayıda ücretsiz örnek ders videosu "Youtube Kanalımızda" mevcuttur. Bu video dersler, ydstime.com'un ne olduğu, sunulan hizmetin hangi bileşenlerden oluştuğu ve sistemin işleyişi hakkında kullanıcının bilgi sahibi olması için sağlanmaktadır. ydstime.com'dan paket (üyelik) satın almaya karar vermiş olan kullanıcılar; örnek video dersleri incelemiş, Nedir, Eğitimimiz, Kaynaklarımız ve Sıkça Sorulan Sorular sayfalarını dikkatlice okumuş, sunulan hizmeti ve bu hizmeti oluşturan bileşenlerin ne olduğunu anlamış ve bu ürünü beğenmiş demektir.
ydstime.com'dan yapılan alışveriş tamamen kullanıcının bilinci dahilinde gerçekleşen bir eylemdir. Bu nedenle satın alınan paketlerin iadesi söz konusu değildir.

4077 sayılı kanun gereği, alıcı tarafından açılmış olan ses veya görüntü kayıtları (DVD, CD ve Kaset vb.), basılı ürünler (Kitap, dergi vb.), yazılım programları ve bilgisayar sarf malzemeleri cayma hakkının geçerli olmadığı ürünlerdir. Dolayısıyla üyelik iptali mümkün değildir.
İLETİŞİM

Aklınıza takılan bir soru mu var?
Cevaplamaktan mutluluk duyarız.

Telefon / Mesaj

(532) 494-37-85
Mesai Saatlerimiz
Hafta İçi 10:00 - 17:00

Whatsapp İletişim

Sosyal Medya

İletişim Formu