Nedir

ydstime.com nedir? Ne zaman ortaya çıkmıştır?

ydstime.com, ÖSYM tarafından uygulanan YDS, e-YDS, YÖKDİL, e-YÖKDİL ve YKS-Dil (YDT) sınavlarına internet üzerinden hazırlanmanıza olanak sağlayan bir sistemdir.

ydstime.com, yayın hayatına 16 Haziran 2014 tarihinde başlamış ve o günden bu yana kesintisiz olarak adaylara hizmet vermeye devam etmektedir. (İlk Duyuru)

Tüm bu süreç içerisinde kursiyerlerden aldığı geri bildirimler ve ortaya çıkan ihtiyaçlar doğrultusunda sürekli olarak gelişimini sürdürmüş ve her dönemle birlikte kendini yenilemeyi ve geliştirmeyi sürdürmektedir.

ydstime.com'un içeriğinde ne var?

ydstime.com, YDS/YÖKDİL/YDT sınavlarında başarılı olmak için gereken dil bilgisi eğitimi, kelime eğitimi, çeviri ve okuma çalışmaları ile soru tipleri üzerine çalışmaların ve deneme sınavlarının yer aldığı eksiksiz bir online YDS/YÖKDİL/YDT kursudur.

İçerik hakkında bilgi edinmenin en güzel yolu hemen Youtube Kanalımızı ziyaret etmek ve ydstime.com'un örnek video derslerine göz atmak olacaktır.

ydstime.com'a dair bir kaç istatistik:
- İzlenilmeyi-dinlenilmeyi-tekrar edilmeyi bekleyen ve sürekli artmaya devam eden 979 saat 31 dakika 12 saniyelik video ders... ayrıntılar...
- Videolar eşliğinde çözülmeyi-çalışılmayı-okunmayı bekleyen 6 kitap, fosforlu kalemlerle çalışılmayı bekleyen 8 kelime dergisi ve çözülmeyi bekleyen deneme sınavları... ayrıntılar...
- Tekrar edilmeyi, test edilmeyi, "biliyorum" olarak işaretlenmeyi bekleyen 11.746 kelime...
- Okunmayı bekleyen 1.000+ güncel haber...
- Çözülmeyi bekleyen e-YDS formatında 30 sınav...
- Çevrilmeyi ya da en azından okunup, analiz edilmeyi bekleyen 3.400 İngilizce-Türkçe cümle...
- ve daha fazlası...
(Rakamlar daha inandırıcı olsun diye küsürlü bir şekilde yazılmamış olup, bizzat ydstime.com'da an itibari ile bulunan ve sürekli güncellenen içeriği yansıtmaktadır.)

ydstime.com'da nasıl bir sistem var?

ydstime.com, yabancı dil sınavlarında (ÜDS-KPDS-YDS-YÖKDİL-YDT) yaklaşık 15 yıllık bir süre zarfında, 15.000'den fazla adayla çalışarak elde edilmiş bir birikimin sonucunda bugünkü halini almış bir sistemdir.

Bu birikim sayesinde, sürecin ilk anından sınav gününe kadar adayın ne yapması gerektiğini kurs başında tespit etmekte, bunu haftalık programlar şeklinde adaya sunmakta ve süreç boyunca adayın gelişimi için gerekli desteği sunmaya çalışmaktadır.

ydstime.com, YDS, YÖKDİL ve YDT'de başarılı olmak için:

1. Kelime bilmek gerektiğini... Hem de az buz değil, binlerce akademik kelime bilmenin gerektiğini... Sadece kelimeyi bilmenin yetmediğini... Kelimeyle birlikte aynı zamanda eş anlamlı ve zıt anlamlısını da bilmek gerektiğini... Tabii bir de o kelimenin genelde ne tür durumlarda, hangi kelimelerle birlikte kullanıldığını bilmenin gerektiğini....

2. Sadece kelime bilerek (bir tür sözlük ezberleyerek) bu sınavda başarılı olunamayacağını... Kelimelerin bir araya gelerek oluşturduğu cümleyi doğru çevirebilmenin gerektiğini...Bunun için de temel dilbilgisine (gramer) sahip olunması gerektiğine...

3. Cümle çevirmenin de her zaman puan getirmediğini... Aslolanın, cümlenin/paragrafın vermek istediği anlamı kavramanın, çevirdiğiniz cümleye "Hmmm, yani bunu demek istiyor.." diyebilmenin önemli olduğunu...

...bilen, ve bu düşüncelerle yıllardır bu alanda binlerce adaya eğitim vermiş - ve sonucunda da çok iyi sonuçlar ve geri dönütler almış olan - bir eğitmen tarafından hazırlanmıştır.

Özetle, ydstime.com sizi hedeflediğiniz puana götürecek bir altyapıya-programa-içeriğe sahiptir. Bu noktada önemli olan sizin bu sisteme ne denli ayak uydurabileceğiniz, sistemin sizden beklediklerine ne denli cevap verebileceğinizdir.

ydstime.com kimler için?

Her bireyin öğrenme tarzının farklı olduğunu biliyoruz.

Bu nedenle, bir aday için işe yarayan hazırlık sürecinin bir diğerinin felaketi olabileceğini gayet iyi bildiğimiz için ydstime.com'un herkes için uygun olmayacağının da farkındayız.

İşte bu nedenle siz sormuş gibi yapın, biz de cevap verelim...

ydstime.com kimler için?

1. Herşeyden önemlisi kendinize söz geçirebiliyor musunuz? Belli bir sisteme-programa uyabiliyor ve bu program çerçevesinde çalışmalar yapabiliyor musunuz? Eğer kurs başında size sunulacak olan haftalık programa uyabilirim, kendi kendimi kontrol edebilirim diyorsanız, evet ydstime.com sizin için! (Merak etmeyin bizler de sizleri elimizden geldiğince takip etmeye çalışıyoruz ama uzaktan ne kadar olabilirse!)

2. Sınav hazırlığı için ayıracağınız haftalık en az 10-15 saatiniz var mı? Bu da günlük olarak ortalama 1,5-2 saat demek. Eğer yeterli zaman ayırabileceğinizi düşünüyorsanız, evet ydstime.com sizin için!

3. Temel İngilizce bilginiz var mı? Lise ya da üniversitede hazırlık okuduysanız ya da özel bir kurumdan en az B1 / Orta seviye İngilizce eğitim aldıysanız ya da daha önce YDS/YÖKDİL sınavına girip 30 ve üzeri bir puan aldıysanız, ydstime.com sizin için uygun olabilir.
(Mevcut seviyenizden emin değilseniz, bizimle iletişime geçebilir, süreci birlikte değerlendirebiliriz.)

4. Son olarak, bir bilgisayarınız ve sınırsız bir internet bağlantınız var mı? Sonuçta internet üzerinden eğitim almayı düşündüğünüze göre, muhtemelen cevabınız evettir ama yine de biz soralım dedik.

ydstime.com kimler için değil?

Şimdi de gelelim ydstime.com kimler için değil sorusuna.

1. Eğer "Zaten çok yoğunum, bir de haftada 10-15 saat YDS/YÖKDİL'e ayıramam" diyorsanız, yanlış yerdesiniz! ydstime.com size göre değil. Çünkü biz bu sınavlarda başarılı olabilmek için çok yoğun bir çalışma programı gerektiğini düşünüyoruz.

2. "Uzaktan eğitim olduğuna göre bir gün çalışsam diğer gün kesin işim çıkar ve gerekli zamanı site üzerinde geçiremem", "Bugün 2 saat çalışmak yerine başka işler yapayım, haftasonu 5 saat çalışırım kesin!" gibi cümleleri çok kolay kurabilen bir yapınız varsa, ertelemeyi-ötelemeyi seviyorsanız ydstime.com size göre de değil. Siz en iyisi yüz yüze eğitim almayı değerlendirin.

3. Bilgisayar ekranı ile aranız çok iyi değilse, siz de uzaktan eğitim almak yerine yüz yüze eğitim programlarını seçebilirsiniz. Sonuçta az bir süre değil, saatlerce bu ekranla meşgul olacaksınız.

4. Sınırlı internet bağlantınız varsa ydstime.com sizin için de uygun olmayabilir. Çünkü eğitim videolarını sorunsuz izleyebilmek için iyi ve sınırsız bir bağlantıya ihtiyaç duyacaksınız.

5. Sınava hazırlık sürecinde "taktiksel" çalışmalar bekliyorsanız, çok fazla kelime bilmeden de bu sınavın geçilebileceğini düşünüyorsanız, çok yanlış yerdesiniz. Çünkü ydstime.com olarak böyle bir vaadimiz bulunmamaktadır. Çünkü çok çok iyi biliyoruz ki YDS ve YÖKDİL sınavları tamamen okuduğunu anlama becerisini ölçen sınavlardır. Bu yüzden sloganımız: daha çok kelime, daha çok çeviri ve daha çok OKUMAdır. Bu slogan hoşunuza gitmediyse, ydstime.com sizin için de uygun olmayabilir.