Kelime Paketi

Kelime Paketinin İçeriğinde Neler Var?

Türkiye'nin en kapsamlı online YDS/YÖKDİL/YDT hazırlık kursu ydstime.com'dan satın alacağınız bu paket içeriğinde, YDS, YÖKDİL ve YDT sınavlarında başarıya ulaşmak için ihtiyaç duyacağınız tüm kelimeleri öğrenebileceğiniz kelime çalışmaları yer almaktadır.

111 saatlik kelime çalışmalarına ek olarak isterseniz 31 saatlik Academic Vocabulary Tests ve 28 saatlik preposition çalışmalarını da satın alabilir, böylece hem daha fazla kelime anlatımına hem de hangi kelimenin hangi edatlarla (preposition) kullanıldıklarına, hangi edatın ne tür durumlarda kullanıldığına dair video derslere de erişim imkânı elde edebilirsiniz. Bu sayede hem daha hızlı ve doğru çeviriler yapabilir hem de sınavlarda gelecek olan preposition sorularını daha rahat çözebilirsiniz.

Paket İçeriğinde Yer Alan Kelime Çalışmaları Nelerdir?

Kelime çalışmalarımız 5+1 aşamadan oluşmaktadır.
İlk 5 aşamada yer alan tüm çalışmalar "The Ultimate Vocabulary Book for YDS, YÖKDİL" kitabımızda, son aşamada bulunan testler ise "Academic Vocabulary Tests" kitabımızda yer almaktadır. Tüm bu egzersiz ve testlerin anlatımları sistem üzerinde erişebilir durumdadır. (142 saat 31 dakika)

Örnek video derslerimizi henüz incelememişseniz Youtube kanalımızdan videolara ulaşabilirsiniz.
Kelime kitabımızdan örnek sayfaları indirmek için tıklayınız.
Kelime listelerimizden örnek sayfaları indirmek için tıklayınız.
Basic Vocabulary Studies Temel kelime bilginizi geliştirmek ve sağlamlaştırmak için hazırladığımız çalışmalardır. Bu bölümde yer alan 60 egzersiz ile YDS/YÖKDİL/YDT hazırlığına başlayabilmeniz için gerekli kelime altyapısını oluşturmanızı hedeflemekteyiz. Akademik dil sınavlarına hazırlık sürecinde yapacağınız tüm çalışmalar –ister kelime ister çeviri ister okuma ister soru çözümü olsun– bu bölümde yer alan kelimelerin eksiksiz olmasına bağlıdır. Diğer bir deyişle bu 60 egzersiz tamamlanmadan ve bu çalışmalarda yer alan kelimeler öğrenilmeden diğer çalışmaların yapılabilmesi pek mümkün değildir. Dolayısıyla bu sınavlara girecek olan her adayın bu bölümü tamamlaması büyük önem arz etmektedir.

Tüm egzersizlerin ayrıntılı çözüm videoları toplamı 19 saat olan video derslerde Yunus Hoca tarafından yapılmaktadır. Bu anlatımlar sırasında yapılan bol tekrarlar sayesinde etkin bir kelime çalışması-pekiştirmesi sağlanmış olmaktadır. Anlatımlar sırasında tutulan kelime listesi dergi şeklinde basılı olarak tarafınıza gönderilmektedir.


Advanced Vocabulary Studies – Step 1 / 2 / 3 YDS ve YÖKDİL tarzı akademik dil sınavlarına yönelik kelime çalışmalarının yer aldığı toplam 3 seviyede, 180 egzersizle her bir kelime grubundan (Verb / Adjective / Adverb / Noun / Phrasal Verb) akademik dilde sıklıkla kullanılan, dolayısıyla sınavlarda da geçmesi en muhtemel kelimeleri öğretmeyi amaçlayan çalışmalarımızdır.

Step 1 – Bu bölümde yer alan 90 egzersizde bulunan 540 kelime (ve eş/zıt anlamlıları) bu sınavlara girecek tüm adaylar tarafından bilinmesi zorunlu olan kelimelerdir. Bu kelimelerin tamamı derslerimizde karşılaştığımız zaman adaylara “Geçmediği sınav yoktur” diye sunduğumuz kelimelerdir. Diğer bir deyişle YDS/YÖKDİL tarzı sınavlar için “Olmazsa Olmaz” kelimelerin yer aldığı bölümdür.

Step 2 – Bu bölümde yer alan 90 egzersizde bulunan 540 kelime ise özellikle YDS’ye girecek ve hedefi 55 üzeri olan adaylarca bilinmesi gerekli olan kelimelerdir. YÖKDİL’de 70 üzeri bir puan hedefleyen adayların da bu bölümde yer alan kelimelere hâkim olmaları gerekmektedir.

Step 3 – Bu bölümde yer verdiğimiz 90 egzersizde bulunan 540 kelime ise görülme sıklığı daha önceki çalışmalarda yer alan kelimelere göre daha az olan ancak geçtiği zaman cümleleri anlamımızı ve yorumlamamızı oldukça etkileyen kelimelerdir. YDS’de hedefi 70 üzeri, YÖKDİL’de hedefi 85 üzeri olan adayların bu kelimeleri de öğrenmelerinde kesinlikle fayda vardır.

Her 20 çalışma sonrasında yer alan “Tekrar Testleri” (Review Tests) sayesinde bu 20 çalışmada yer verdiğimiz 120 kelimeyi bir kez de test soruları üzerinden tekrar etme şansını elde edebileceksiniz.

Tüm egzersizlerin ve tekrar testlerinin ayrıntılı çözüm videoları toplamı 71 saat olan video derslerde Yunus Hoca tarafından yapılmaktadır. Bu anlatımlar sırasında yapılan bol tekrarlar sayesinde etkin bir kelime çalışması-pekiştirmesi sağlanmış olmaktadır. Anlatımlar sırasında tutulan kelime listeleri ayrı dergiler şeklinde basılı olarak tarafınıza gönderilmektedir.


Advanced Vocabulary Tests Toplam 22 test/440 özgün soru üzerinden ileri düzeyde 2.000'i aşkın kelimeyi test soruları ile pekiştirmeyi amaçladığımız testlerimizdir. Bu testler sayesinde hem sınavlarda gelen kelime sorularına hazırlık yapmış olacak hem de sınav genelinde karşılaşacağınız kelimeleri pekiştirmiş olacaksınız. Kelimelerin görülme sıklığına göre sıraladığımız bu testler sayesinde hem ilk 4 bölümde görmüş olduğunuz kelimeleri tekrar edebilecek hem de bu kelimeler dışında akademik dil sınavları için faydalı olabilecek yeni kelimeleri de öğrenebileceksiniz.

Tüm testlerin ayrıntılı çözüm videoları toplam 20 saat sürmekte olup, anlatımlar sırasında oluşturulan kelime listesi kitapla birlikte basılı olarak adaylara ulaştırılmaktadır.


Academic Vocabulary Tests The Ultimate Vocabulary Book for YDS, YÖKDİL kitabımızda yer alan tüm egzersizleri ve özgün testleri tamamladıktan sonra geçtiğimiz yıllarda (2023 yılı da dahil) ÖSYM tarafından yapılmış olan tüm dil sınavlarında (YÖKDİL/YDS/e-YDS/YDT) sorulmuş olan kelime sorularını kelime grubuna göre (Verb / Adjective / Adverb / Noun / Phrasal Verb) gruplandırıp çözüyoruz. (Bu bölümde toplam 753 çıkmış kelime sorusu yer almaktadır.)

Tüm bu çıkmış soru çözüm videoları ile ÖSYM'nin özellikle son dönemlerde kelime sorularında hem soru köklerinde hem de şıklarda nelere yer verdiğini görebilecek ve gireceğiniz sınavda karşılacağınız kelime sorularına eksiksiz bir hazırlık yapmış olacaksınız.

Paket İçeriğinde Yer Alan Preposition Çalışmaları Nelerdir?

Preposition (Edat) çalışmamız 3 aşamadan oluşmaktadır.
Tüm konu anlatımları, egzersizler ve testler "Preposition Tests" kitabımızda yer almakta olup tamamının anlatımı sistem üzerinde mevcuttur. (28 saat 50 dakika)

Örnek video derslerimizi henüz incelememişseniz Youtube kanalımızdan videolara ulaşabilirsiniz.
Preposition kitabımızdan örnek sayfaları indirmek için tıklayınız.
YDS, YÖKDİL ve YDT sınavlarında okuduğumuz cümleleri hızlı ve doğru çevirip anlayabilmede kelime bilgimizin yanında preposition (edat) bilgimiz de oldukça önem arz etmektedir. Sınavlarda doğrudan preposition bilgimizi test eden 4-5 soru gelmesinin yanında hemen hemen her cümlede bu sözcükler karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenle bu sınavlara hazırlık yapan tüm adayların preposition konusunda da kendilerini geliştirmeleri ve süreç içerisinde yeterince pratik yapmaları gerekmektedir.

Preposition (Edat) bilgisi, genel İngilizce bilgimizle ve çok okuma yapmakla doğru orantılıdır. Özellikle kulak dolgunluğunun oluşmuş olması önem arz etmektedir. Ancak bunun yanında özel çalışmalarla da sizlerin preposition bilgisini artırmayı amaçlamaktayız. Preposition çalışmalarımız 3 aşamadan oluşmaktadır.

Konu Anlatımı Sizler için öncelikle preposition konusunda akla ilk gelen soruları yanıtlamaya çalıştık. (Preposition Nedir?, Preposition bilgisi sınavlar için önemli midir? gibi) Sonrasında sınavlarda okuyacağımız cümlelerde karşımıza çıkma ve preposition sorularında doğru cevap olma sıklığına göre preposition’ları ayrı başlıklar halinde sizlere sunduk. Her bir preposition için kullanım alanları nelerdir, hangi durumlarda ne tür çeviriler yapıyoruz bunları bir araya getirmeye çalıştık.


Exercises Konu anlatımı sonrasında iki seçenekli, 400 cümlelik bir preposition çalışmamız yer alıyor. Bu çalışma sayesinde konu anlatımında gördüğümüz preposition kullanımlarını pekiştirme şansı elde edeceksiniz.


Tests Preposition çalışmalarımızın son aşamasında 14 testte yer alan 270 preposition sorusu üzerinden test sorularına yaklaşımı öğrenmeye ve pekiştirmeye çalışacağız.


Preposition çalışmalarımız toplam 28 saat 50 dakika sürmekte olup, anlatımlar sırasında oluşturulan kelime listesi dergi şeklinde basılı olarak sizlere gönderilmektedir.

Bu Paket Kimler İçin?

- Paket içeriğinde, temel düzeyden akademik düzeye kadar tüm seviyelerde kelime çalışmaları yer aldığı için belli bir İngilizce altyapısı olan (A2-B1 düzeyinde) tüm adaylar için uygun bir pakettir.

- YDS/YÖKDİL/YDT sınavlarına girecek olan ve kelime öğrenme/ezberleme ve hatırlama konusunda sıkıntı yaşayan adaylar için oldukça faydalı olacak bir paketimizdir.

- Bu paket, sınav kaygısı taşımayan ancak genel/akademik İngilizcesini geliştirmek isteyen adaylar için de oldukça fayda sağlayacak bir paketimizdir.

Paket Fiyatı ve Kullanım Şartları Nelerdir?

- Paket kullanım süresi "Kelime Paketi" için 120 gün, "Kelime + Academic Voc. Tests + Preposition Paketi" için ise 180 gün'dür. Üyelik başlangıcından itibaren 4/6 ay boyunca paket içeriğinden sınırsız şekilde (video izleme hakkı sınırı olmaksızın) faydalanabilirsiniz.

- "Kelime Paketi"mizi satın almanız durumunda 296 sayfalık "The Ultimate Vocabulary book for YDS, YÖKDİL" kitabımız ile anlatımlar sırasında tutulan ve toplamı 136 sayfa olan 2 adet kelime listesi dergisi tarafınıza basılı bir şekilde ücretsiz olarak gönderilecektir.

- Kelime + Academic Voc. Tests + Preposition paketimizi satın almanız durumunda yukarıdaki kitap ve dergilere ek olarak "Academic Voc. Tests" ve "Preposition Tests" sorularının yer aldığı 200 sayfalık bir kitap ile 56 sayfalık bir kelime listesi dergisi de gönderilecektir.

- Paket fiyatımız, Academic Voc. Tests ve Preposition paketi hariç 750 TL, Academic Voc. Tests ve Preposition paketi dahil 1000 TL'dir. (KDV Dahil)

- Ödemenizi ister banka havale/EFT yöntemi ile isterseniz de World/Bonus/Maximum/Ziraat Bankası kredi kartlarına vade farkı olmadan 2-3 ay taksit imkanından faydalanarak gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz tüm banka kartlarına vade farkı ödeyerek 10 aya kadar taksit imkanından da faydalanabilirsiniz.

Sonuç?

Eğer şu ana kadar okuduklarınız aklınıza yattı ve Kelime Paketi'mizin sizin için uygun bir paket olduğuna karar verdiyseniz, şimdi satın alma zamanı!

Hemen satın almak istediğiniz paketi tıklayın ve vakit kaybetmeden çalışmaya başlayın!İLETİŞİM

Aklınıza takılan bir soru mu var?
Cevaplamaktan mutluluk duyarız.

Telefon / Mesaj

(532) 494-37-85
Mesai Saatlerimiz
Hafta İçi 10:00 - 17:00

Whatsapp İletişim

Sosyal Medya

İletişim Formu